چه تعداد مهاجر افغانستاني در مسير مهاجرت جان خود را از دست داده‌اند؟

تاریخ انتشار
12:35:00 | 30 / 01 / 1401
عضو گروه کاری : مهاجرت های اجباری و پناهجویی

چه تعداد مهاجر افغانستاني در مسير مهاجرت جان خود را از دست داده‌اند؟

blog-main-image

· با مقايسه ميزان مرگ و مير مهاجران افغانستاني در مسيرهاي مختلف مهاجرت طي سال‌هاي ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۲، مي‌توان دريافت كه بيشترين ميزان مرگ و مير در مسير افغانستان به ايران اتفاق افتاده است كه عمده‌ترين علت آن را مي‌توان به تصادفات جاده‌اي در مسير ايران- افغانستان دانست. از آنجايي كه قاچاق بران مازاد بر ظرفيت خودرو، مهاجران را به صورت غيرقانوني و از مسيرهاي خطرناك و صعب العبور قاچاق مي‌كنند، آمار تلفات جاده‌اي مهاجران غيرقانوني افغانستاني در اين مسير بالاست. به علاوه اغلب اين مرگ و ميرها در مسير افغانستان و قبل از ورود به ايران اتفاق مي‌افتد.

  

·        همه ساله هزاران مهاجر در مسير مهاجرت بنابر دلايل مختلفي همچون تصادفات جاده‌اي، غرق شدن در درياها، شرايط نامساعد محيطي، خشونت، بيماري و يا مرگ اتفاقي جان خود را از دست مي‌دهند.

·        طبق برآورد سازمان بين المللي مهاجرت (IOM) از سال 2014 تا 2021 ميلادي، حدود 46 هزار مهاجر در فرآيند مهاجرت جان خود را از دست داده‌اند.

·        بر اساس جديدترين آمارهاي پورتال داده مهاجرت (2022)، بين سال‌هاي 2016 تا 2022 (15 مارس 2022)، در مجموع يك هزار و 536 نفر از مهاجران افغانستاني در مسير مهاجرت به كشورهاي مختلف جان خود را از دست داده‌اند.

·        در هفت سال اخير، بيشترين ميزان مرگ و مير مهاجران افغانستاني در مسير مهاجرت مربوط به سال 2021 و به تعداد 706 نفر بوده است.

·        با مقايسه ميزان مرگ و مير مهاجران افغانستاني در مسيرهاي مختلف مهاجرت طي سال‌هاي 2016 تا 2022، مي‌توان دريافت كه بيشترين ميزان مرگ و مير در مسير افغانستان به ايران اتفاق افتاده است كه عمده‌ترين علت آن را مي‌توان به تصادفات جاده‌اي در مسير ايران- افغانستان دانست. از آنجايي كه قاچاق بران مازاد بر ظرفيت خودرو، مهاجران را به صورت غيرقانوني و از مسيرهاي خطرناك و صعب العبور قاچاق مي‌كنند، آمار تلفات جاده‌اي مهاجران غيرقانوني افغانستاني در اين مسير بالاست. به علاوه اغلب اين مرگ و ميرها در مسير افغانستان و قبل از ورود به ايران اتفاق مي‌افتد. 
                                                                         

 


نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید