مخاطرات محیط زیستی در صدر نگرانی‌های جهانی در طی ده سال آینده

تاریخ انتشار
17:10:00 | 28 / 10 / 1400
عضو گروه کاری : مهاجرت های اجباری و پناهجویی

مخاطرات محیط زیستی در صدر نگرانی‌های جهانی در طی ده سال آینده

blog-main-image

بررسی سالانه مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در مورد خطرات جهانی نشان مي‌دهد که سه خطر محيط زيستي شامل شکست اقدامات اقليمي، وقايع اقليمي شدید و از دست دادن تنوع زیستی – عمده‌ترين خطراتي هستند که منجر به نگراني کارشناسان شده است. به گزارش مجمع جهاني اقتصاد (۲۰۲۲)، شكست اقدامات در زمينه مقابله با تغییرات اقليمي، به عنوان بزرگترین نگرانی برای کارشناسان جهانی طي ده سال آينده محسوب مي‌شود. تلاش‌های ناکافی جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی در اوایل سال ۲۰۲۰، قبل از شیوع بیماری همه‌گیر كرونا، در صدر فهرست نگرانی‌ها قرار داشت.

 


بررسی سالانه مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در مورد خطرات جهانی نشان مي‌دهد که سه خطر محيط زيستي شامل شکست اقدامات اقليمي، وقايع اقليمي شدید و از دست دادن تنوع زیستی – عمده‌ترين خطراتي هستند که منجر به نگراني کارشناسان شده است.
به گزارش مجمع جهاني اقتصاد  (2022)، شكست اقدامات در زمينه مقابله با تغییرات اقليمي، به عنوان بزرگترین نگرانی برای کارشناسان جهانی طي ده سال آينده محسوب مي‌شود. تلاش‌های ناکافی جهان برای مقابله با تغییرات اقلیمی در اوایل سال 2020، قبل از شیوع بیماری همه‌گیر كرونا، در صدر فهرست نگرانی‌ها قرار داشت.

اين گزارش سالانه بر اساس نظرسنجی از يك هزار متخصص و رهبر جهانی در حوزه تجارت، دولت و جامعه مدنی در مورد درک آنها از خطرات بلندمدت برای جهان انجام شده است. 
در گزارشی که مجمع جهانی اقتصاد در 11 ژانویه 2022 منتشر کرد، آمده است كه اکثر کارشناسان (31.1 درصد) فکر می‌کردند که وقايع شدید اقليمي بزرگترین تهدید در دو سال آینده (کوتاه مدت) خواهد بود. حدود 27.5 درصد از آنها اعلام كردند که شکست اقدامات اقلیمی یک خطر بزرگ کوتاه مدت خواهد بود. پیامدهای همه گیر (COVID-19) به عنوان یک محرک قوی برای تهدیدات موجود در دو نسخه آخر گزارش جهانی خطرات گزارش شده است. از سال 2020، این بیماری همه گیر تهدیدهایي همچون از بين رفتن انسجام اجتماعی، بحران های معیشتی و شکست اقدامات اقلیمی را افزايش داده است. در اين گزارش همچنين نابرابری دیجیتال و شکست امنیت سایبری نیز در میان تهدیدهای حیاتی کوتاه مدت و میان مدت دیده می شود.

نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید