چهار نفر از هر ده امريكايي، نگران مهاجرت‌هاي غيرقانوني‌اند

تاریخ انتشار
16:13:00 | 31 / 01 / 1401
عضو گروه کاری : مهاجرت های تحصیلی و دانشجویی

چهار نفر از هر ده امريكايي، نگران مهاجرت‌هاي غيرقانوني‌اند

blog-main-image

· بر اساس نظرسنجی گالوپ، ۴۱ درصد از آمریکایی‌ها نگرانی زیادی در مورد موضوع مهاجرت غیرقانونی دارند و ۱۹ درصد دیگر تا حدودي نگران هستند. این نظرسنجی پیش‌ازاین انجام شد که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده اعلام کرد که به‌زودی اختیارات اضطراری داده‌شده به مأموران مرزی در طول همه‌گیری را که به آن‌ها اجازه می‌دهد مهاجران را بدون فرصتی برای درخواست پناهندگی بازگردانند، خاتمه می‌دهد.

بر اساس نظرسنجی گالوپ، 41 درصد از آمریکایی‌ها نگرانی زیادی در مورد موضوع مهاجرت غیرقانونی دارند و 19 درصد دیگر تا حدودي نگران هستند. این نظرسنجی پیش‌ازاین انجام شد که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات‌متحده اعلام کرد که به‌زودی اختیارات اضطراری داده‌شده به مأموران مرزی در طول همه‌گیری را که به آن‌ها اجازه می‌دهد مهاجران را بدون فرصتی برای درخواست پناهندگی بازگردانند، خاتمه می‌دهد.


اين سطح از نگراني تقریباً با نتايجي كه در سال گذشته به دست آمد (40 درصد) برابر است. آخرين باري كه آمريكايي‌ها به ميزان قابل‌توجهی (45 درصد) نگران مسئله مهاجرت بودند، مربوط به سال 2007 است؛ يعني زماني كه رئیس‌جمهور وقت جورج دبلیو بوش و کنگره درباره اصلاحات جامع مهاجرت بحث می‌کردند.


درحالی‌که درصد بزرگ‌سالان ایالات‌متحده که به‌شدت نگران مهاجرت غیرقانونی هستند متفاوت بوده است، درصدی که اصلاً نگران نیستند از سال 2006 بیش از دو برابر شده است.

نتايج همچنين نشان مي‌دهد كه از ميان طرفداران دو حزب دموكرات و جمهوري‌خواه، دموكرات‌ها نگراني بسيار كمتري نسبت به موضوع مهاجرت غیرقانونی دارند، به‌طوری‌که در سال 2022 تنها 18 درصد از آن‌ها به‌شدت نگران موضوع مهاجرت غیرقانونی و 44 درصد اصلاً نگران اين موضوع نيستند. در مقابل 68 درصد از طرفداران حزب جمهوري‌خواه به‌شدت نگران موضوع مهاجرت غیرقانونی بوده و تنها 5 درصد از آن‌ها اصلاً نگران اين موضوع نيستند.نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید