بهترين شهرها برای كارآفرينی و سرمايه گذاری مهاجران كدامند؟

تاریخ انتشار
12:07:00 | 25 / 06 / 1400

بهترين شهرها برای كارآفرينی و سرمايه گذاری مهاجران كدامند؟

blog-main-image

بر اساس اين شاخص، شهرهای لندن، نيويورك، سيدني، سنگاپور و زوريخ در رتبه‌های۱ تا ۵ قرار گرفته‌اند. در ميان ۲۵ شهر برتر شاخص اقامت برای سرمايه گذاری، ۱۵ شهر در قاره اروپا قرار دارند. سه شهر نيويورک، لس‌آنجلس و تورنتو قاره آمريكای شمالی را نمايندگی می كنند و شهرهای سنگاپور (رتبه ۴)، هنگ كنگ (رتبه ۸)، دبي (رتبه ۱۱)، بانكوک (رتبه ۲۳) و كوالالامپور (رتبه ۲۵) قاره آسيا را نمايندگی می كنند. از قاره اقيانوسيه نيز سيدنی (رتبه ۳) و آكلند (رتبه ۱۳) حضور دارند. جدول زير رتبه كلی و نمره كسب شده توسط اين شهرها را در هر يک از مولفه‌های ذكر شده نشان می دهد:

شاخص اقامت از طريق سرمايه گذاری در كسب و كار شاخصي است كه بهترين شهرهای دنيا براي سرمايه‌گذاری مهاجران را مشخص مي‌كند.


اين شاخص كه توسط موسسه Henley & Partners ارائه شده است، مهمترین برنامه های مهاجرت و دريافت اقامت از طريق سرمايه گذاری و راه اندازی كسب و كار در جهان را معرفي مي‌كند. اين شاخص از 10 مولفه رتبه اقامت از طريق سرمايه گذاری، ايمني كوويد، سبک زندگی، ماليات، آموزش، املاک، سلامت، امنيت، زير ساخت و ثبات تشكيل شده است و 25 شهر را بر اساس اين مولفه‌ها رتبه بندی می كند.


 بر اساس اين شاخص، شهرهای لندن، نيويورك، سيدني، سنگاپور و زوريخ در رتبه‌های1 تا 5 قرار گرفته‌اند. در ميان 25 شهر برتر شاخص اقامت برای سرمايه گذاری، 15 شهر در قاره اروپا قرار دارند. سه شهر نيويورک، لس‌آنجلس و تورنتو قاره آمريكای شمالی را نمايندگی می كنند و شهرهای سنگاپور (رتبه 4)، هنگ كنگ (رتبه 8)، دبي (رتبه 11)، بانكوک (رتبه 23) و كوالالامپور (رتبه 25) قاره آسيا را نمايندگی می كنند. از قاره اقيانوسيه نيز سيدنی (رتبه 3) و آكلند (رتبه 13) حضور دارند. جدول زير رتبه كلی و نمره كسب شده توسط اين شهرها را در هر يک از مولفه‌های ذكر شده نشان می دهد:


 


  • [۱] The Best Residence-by-Investment Cities for Business Index Residence-by-Investment Cities Index. (۲۰۲۱). Henley & Partners. https://www.henleyglobal.com/publications/best-residence-investment-cities-for-business-index
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید