محبوب‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری در طول دوران قرنطینه

تاریخ انتشار
15:24:00 | 23 / 08 / 1398

محبوب‌ترین زبان‌های دنیا برای یادگیری در طول دوران قرنطینه

blog-main-image

يادگيري زباني غير از زبان مادري يكي از برنامه‌هايي بوده است كه مردم دنيا با شيوع ويروس كرونا در جهان آن را دنبال كرده‌اند. حال سايت worldtrip با جمع آوري داد‌هاي اينترنتي در مورد يادگيري زبان در كشورهاي مختلف به اين سوال پاسخ اده است كه “مردم دنيا در زمان قرنطينه بيشتر به دنبال يادگيري چه زباني بوده‌اند؟“. اين داده ها كه تعداد جستجوهای سالانه در هر ۱۰۰۰ کاربر اینترنت را نشان مي‌دهد در بازه زماني مي ۲۰۲۰ تا مي ۲۰۲۱ جمع آوري شده است. بر اساس نتايج به دست آمده زبان انگلیسی محبوب ترین زبان برای یادگیری در ۹۸ کشور بوده است. همچنين زبان اسپانیایی دومین زبان محبوب در ۱۴ کشور بوده است. بعد از زبان انگليسي و اسپانيايي، زبان عربی محبوب ترین زبان برای یادگیری در ۱۲ کشورِ بحرین، مصر، اردن، کویت، لبنان، مالدیو، نیجر، عمان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی بوده است.

يادگيري زباني غير از زبان مادري يكي از برنامه‌هايي بوده است كه مردم دنيا با شيوع ويروس كرونا در جهان آن را دنبال كرده‌اند. حال سايت worldtrip با جمع آوري داد‌هاي اينترنتي در مورد يادگيري زبان در كشورهاي مختلف به اين سوال پاسخ اده است كه “مردم دنيا در زمان قرنطينه بيشتر به دنبال يادگيري چه زباني بوده‌اند؟“. اين داده ها كه تعداد جستجوهای سالانه در هر 1000 کاربر اینترنت را نشان مي‌دهد در بازه زماني مي 2020 تا مي 2021 جمع آوري شده است.


بر اساس نتايج به دست آمده زبان انگلیسی محبوب ترین زبان برای یادگیری در 98 کشور بوده است. همچنين زبان اسپانیایی دومین زبان محبوب در 14 کشور بوده است. بعد از زبان انگليسي و اسپانيايي، زبان عربی محبوب ترین زبان برای یادگیری در 12 کشورِ بحرین، مصر، اردن، کویت، لبنان، مالدیو، نیجر، عمان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی و امارات متحده عربی بوده است.


محبوبیت زبان ژاپنی 


زبان ژاپنی در كشورهاي انگلیسی زبان بسیار محبوب شناسايي شده است و این زبان محبوب ترین زبان برای یادگیری در کانادا، ایالات متحده، استرالیا و نیوزلند بوده است. یادگیری زبان کره ای نيز به طرز شگفت آوری در چندین کشور آمریکای جنوبی مرسوم است كه از جمله دلايل آن مي‌تواند علاقه نسل جوان به فرهنگ كره‌اي و همچنين علاقه كم مردم در كشورهاي اسپانيايي زبان به يادگيري زبان خارجي باشد. همچنين سیستم نوشتاری بر اساس حروف الفبا (برخلاف سیستم لجوگرافی در زبان چینی و ژاپنی) یادگیری زبان را برای گویندگان لاتین ساده تر می کند.


تخمین زده می شود که حداکثر 30 میلیون آرژانتینی دارای تباري ایتالیایی (62.5 درصد از کل جمعیت) هستند، بنابراین تعجب آور نیست که محبوب ترین زبان برای یادگیری در آرژانتین، زبان ایتالیایی است.


زبان روسی هنوز در کشورهای اتحاد جماهیر شوروی سابق رایج است. این زبان در آذربایجان، بلاروس، استونی، گرجستان، قزاقستان، قرقیزستان، لتونی، لیتوانی، مولداوی، تاجیکستان، ازبکستان (در همه جا بعد از انگلیسی) دومین زبان محبوب و محبوب ترین زبان در ارمنستان است. با این حال، هیچ یک از زبان‌های محلی این کشورها در این تحقیق حضور نداشتند زیرا نتايج ارائه شده تنها 50 زبان رايج در دنيا را شامل مي‌شود.


اوکراین نيز بیشترین علاقه را به زبان محلی دارد و سالانه 25.94 جستجو در هر 1000 کاربر اینترنت برای اوکراینی‌ها بوده است.

در ادامه نمودارهای این تحقیق، بیان خواهد شد: