مهاجران افغانستانی در کدام کشورها حضور دارند؟

تاریخ انتشار
14:53:00 | 31 / 05 / 1400

مهاجران افغانستانی در کدام کشورها حضور دارند؟

blog-main-image

۱۱ هزار مهاجر افغان در استرالیا حضور دارند که تعداد آنها از مهاجران افغانستانی در کشورهای انگلستان، هند و ایالات متحده فراتر رفته است. ایالات متحده امریکا، برنامه خود را برای افغان‌هایی که در طول ماموریت نظامی در این کشور با دولت ایالات متحده و سایر نهادها همکاری کرده اند، گسترش داده است. آسوشیتدپرس گزارش داده که انتظار می‌رود تعداد متقاضیان افغان حدود ۲۰ هزار نفر باشد. در حالی که دو ماه دیگر به سال مالی باقی مانده است، ایالات متحده نزدیک به ۵۰۰ مهاجر افغان را در سال ۲۰۲۱ پذیرفته است، در حالی که این عدد در سال مالی ۲۰۲۰، ۶۰۰ نفر و در سال مالی ۲۰۱۹، ۱۲۰۰ نفر بودند.

Katharina Buchholz، تحلیلگر داده وبسایت statista: طبق گزارش ماه اوت 2021 از سوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، در پایان سال 2020 حدود 2.6 میلیون مهاجر افغانستانی در خارج از این کشور در وضعیت پناهندگی به‌سر می‌برند. تا اواخر سال 2020،  85 درصد از پناهندگان افغانستانی در کشورهای همسایه یعنی ایران و پاکستان و 148 هزار (یا حدود 5.5 درصد) نفر از آنها در کشور آلمان سکونت دارند.


اتریش، فرانسه و سوئد از دیگر مقاصد اصلی مهاجران افغانستانی در اروپا هستند. طبق آخرین گزارش اتحادیه اروپا، حدود 7000 افغان در سه ماهه اول سال 2021 در وضعیت قانونی دائمی یا موقت در اتحادیه اروپا بودند. دست‌کم 2200 نفر از آنها در یونان، 1800 نفر در فرانسه، 1000 نفر در آلمان و حدود 700 نفر در ایتالیا حضور داشتند. 


کشورهای اروپایی به 62 درصد از درخواست پناهندگی افغانستانی پاسخ مثبت داده‌اند


به طور کلی، 62 درصد از پناهندگان افغانستانی موفق به دریافت پاسخ مثبت به درخواست پناهندگی خود در اتحادیه اروپا می‌شوند، اگرچه بسیاری از آنها تنها حق موقت برای ماندن در اتحادیه اروپا را پیدا می‌کنند. برعکس، فرانسه و آلمان کشورهایی هستند که بیشتر درخواست‌های پناهندگی افغان‌ها را رد می‌کنند، اما کشورهای اروپایی با توجه به تحولات اخیر در این کشور، وضعیت اخراج پناهجویان را به حالت تعلیق درآورده اند.


11 هزار مهاجر افغان در استرالیا حضور دارند که تعداد آنها از مهاجران افغانستانی در کشورهای انگلستان، هند و ایالات متحده فراتر رفته است. ایالات متحده امریکا، برنامه خود را برای افغان‌هایی که در طول ماموریت نظامی در این کشور با دولت ایالات متحده و سایر نهادها همکاری کرده اند، گسترش داده است. آسوشیتدپرس گزارش داده که انتظار می‌رود تعداد متقاضیان افغان حدود 20 هزار نفر باشد. در حالی که دو ماه دیگر به سال مالی باقی مانده است، ایالات متحده نزدیک به 500 مهاجر افغان را در سال 2021 پذیرفته است، در حالی که این عدد در سال مالی 2020، 600 نفر و در سال مالی 2019، 1200 نفر بودند.


  • https://www.statista.com/chart/۲۵۵۵۹/host-countries-of-afghan-refugees/
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید