حوزه خدمات و آموزش دارای بیش‌ترین سهم از مهاجرت‌های کاری ایرانیان ساکن امریکا

تاریخ انتشار
10:14:00 | 22 / 10 / 1400

حوزه خدمات و آموزش دارای بیش‌ترین سهم از مهاجرت‌های کاری ایرانیان ساکن امریکا

blog-main-image

حوزه خدمات و آموزش دارای بیش‌ترین سهم از مهاجرت‌های کاری ایرانیان ساکن امریکا بر اساس آخرین بررسی‌ها عمده‌ترین فعالیت مهاجران کاری در ۱۳ گروه تقسیم‌بندی می‌شود که عمده‌ترین آن به خدمات و آموزش اختصاص دارد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بر اساس آخرین بررسی‌ها عمده‌ترین فعالیت مهاجران کاری در ۱۳ گروه تقسیم‌بندی می‌شود که عمده‌ترین آن به خدمات و آموزش اختصاص دارد.

 حوزه خدمات و آموزش دارای بیش‌ترین سهم از مهاجرت‌های کاری ایرانیان ساکن امریکا

بر اساس آخرین بررسی‌ها عمده‌ترین فعالیت مهاجران کاری در 13 گروه تقسیم‌بندی می‌شود که عمده‌ترین آن به خدمات و آموزش اختصاص دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بر اساس آخرین بررسی‌ها عمده‌ترین فعالیت مهاجران کاری در 13 گروه تقسیم‌بندی می‌شود که عمده‌ترین آن به خدمات و آموزش اختصاص دارد.

 
فعالیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی مشغول بخش عمده موضوعی مهاجرت‌ ایرانیان به سایر کشورها به شمار می‌رود.

آخرین پایش‌های رصدخانه مهاجرت ایران نشاندهنده آن است که بیش‌ترین حجم ایرانی ساکن آمریکا، در بخش خدمات آموزشی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی مشغول به فعالیت هستند.

این گروه‌ها بنا به فراوانی جمعیت، در 13 گروه قرار می‌گیرند که خدمات آموزشی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی نخستین و پرجمعیت‌ترین دسته‌بندی است.

سهم 26درصدی ایرانیان از حوزه خدمات آموزش

در سال ۲۰۱۸، بالغ بر 8/26 درصد  ایرانیان ساکن آمریکا، در بخش خدمات آموزشی، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات اجتماعی شاغل بودند که این میزان یک سال بعد به 9/28 درصد رسید.

همچنین متخصصان، ‎دانشمندان و مدیران به عنوان دومین گروه کاری در سال ۲۰۱۸، 1/15 از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند و تعدادشان در سال بعد به 3/15 درصد رسید.

کسب و کارهای خرد و کوچک که تحت عنوان خرده‌فروش‌ها شناخته می‌شوند 13 درصد از جمعیت مهاجران ایرانی غیر مقیم را به خود اختصاص دادند و در سال ۲۰19 به 1/12 درصد رسید.

فعالان کسب و کارهای صنعتی با عنوان شغلی کارخانه‌ای، 5/8 درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند و در سال ۲۰۱۹ روندی کاهشی را تجربه کردند و تعدادشان ۸ درصد از جمعیت شاغلان غیر مقیم را تشکیل داد.

در گروه پنجم، افرادی با عنوان شغلی مالی، ‎بیمه، فروش و ‎اجاره املاک قرار دارند که در سال ۲۰۱۸، 8/6  از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند و در سال ۲۰۱۹ به 6/7 درصد رسیدند.

فعالان حوزه‌های هنر، سرگرمی، مرمت، هتل‌داری و خدمات غذایی نیز 9/5 درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا در سال 2018 را تشکیل دادند و در سال ۲۰۱9، به 2/5 درصد رسیدند.

در گروه هفتم، حمل‌ونقل، انبارداری و خدمات آن قرار دارند که در سال ۲۰۱۸، 6/4 درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند و در سال ۲۰۱۹، به 2/5 درصد رسیدند.

ثبات در روند مهاجرت‌های حوزه خدمات

فعالان حوزه خدمات 4/5 درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را به خود اختصاص دادند و این میزان سال ۲۰۱9 هم 4/5 درصد باقی مانده است.

در گروه نهم، گروه کاری ساخت‌وساز قرار دارند که در سال ۲۰۱۸، ۴/۴  درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند که این آمار در سال ۲۰۱۹ هم به همان میزان ۴/۴ درصد باقی مانده است.

دهمین گروه شاغلان ایرانی غیر مقیم، فعالان حوزه  عمومی قرار دارند که در سال ۲۰۱۸، ۴ درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند؛ این آمار برای سال ۲۰۱۹، در همان میزان 2/3 درصد باقی مانده است.

عمده‌فروشان قرار دارند که در سال ۲۰۱۸، 8/2 درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند و در سال ۲۰۱۹ به آمار 3/2 درصد رسیدند.

بخش دیگری از شاغلان، در گروه فناوری اطلاعات فعالیت دارند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۲/۲ درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند.

در گروه سیزدهم، فعالان حوزه‌های کشاورزی، جنگل‌داری، ماهی‌گیری، شکار و معدن قرار دارند که در سال ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹، ۳/۰ درصد از جمعیت کل ایرانیان ساکن آمریکا را تشکیل می‌دادند.       

نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید