اولین درگاه داده های مهاجرتی ایران

تاریخ انتشار
15:39:00 | 23 / 06 / 1400

اولین درگاه داده های مهاجرتی ایران

blog-main-image

اولین درگاه داده های مهاجرتی ایران از سوی رصدخانه مهاجرت ایران (IMO) و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد.

اولین پورتال داده های مهاجرتی ایران از سوی رصدخانه مهاجرت ایران (IMO) و با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا، درگاه آماری مهاجران ایران - داما - (IMDP) پروژه‌ای است که توسط رصدخانه مهاجرت ایران (IMO) راه اندازی و توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران تأمین مالی شده و توسط موسسه تحقیقات سیاست گذاری شریف (SPRI) پشتیبانی می‌شود.

این درگاه شامل داده‌های مهاجرتی در چهار دسته اصلی "مهاجرت اقتصادی و نیروی کار"، "جابجایی دانشجویان"، "پناهندگان" و "مهاجرت‌های بازگشتی" است.

این پایگاه داده به سیاست‌گذاران حوزه مهاجرت کمک می‌کند تا هم تصمیم‌گیری بهتری داشته باشند و هم تاثیرات تصمیم‌های خود را مشاهده کنند.

این پایگاه داده برای رسم بهتر تصویر مهاجرت‌های بین المللی، هم از داده‌هایی که رصدخانه مهاجرت ایران تا کنون تهیه کرده است (با ابزارهای مختلف مانند پرسش‌نامه‌ها، داده‌های رسمی از سازمان‌های ایرانی و …) و هم از سایر منابع اطلاعاتی معتبر در حوزه مهاجرت در سراسر جهان استفاده می‌کند.

  • https://www.isna.ir/news/۱۴۰۰۰۶۲۳۱۷۱۱۲/%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۷-%D۸%A۷%D۹%۸۶%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%B۲%DB%۸C-%D۸%A۷%D۹%۸۸%D۹%۸۴%DB%۸C%D۹%۸۶-%D۹%BE%D۹%۸۸%D۸%B۱%D۸%AA%D۸%A۷%D۹%۸۴-%D۸%AF%D۸%A۷%D۸%AF%D۹%۸۷-%D۹%۸۷%D۸%A۷%DB%۸C-%D۹%۸۵%D۹%۸۷%D۸%A۷%D۸%AC%D۸%B۱%D۸%AA%DB%۸C-%D۸%A۷%DB%۸C%D۸%B۱%D۸%A۷%D۹%۸۶
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید