رئیس سازمان ملل: ارزش سه برابری وجوه ارسالی مهاجران نسبت به کمک های توسعه ای بین المللی برای کشورها

تاریخ انتشار
08:31:00 | 11 / 07 / 1400
عضو گروه کاری : گروه مدیریت

رئیس سازمان ملل: ارزش سه برابری وجوه ارسالی مهاجران نسبت به کمک های توسعه ای بین المللی برای کشورها

blog-main-image

رئیس سازمان ملل: ارزش سه برابری وجوه ارسالی مهاجران نسبت به کمک های توسعه ای بین المللی برای کشورها آنتونیو گوترش، رئیس سازمان ملل هفته گذشته اعلام کرد، در طول یکسال گذشته مهاجرانی که به دور از خانواده خود کار می‌کنند، فداکاری‌های قابل توجهی برای ارسال پول به خانه انجام داده‌اند، همانطور که قبل از همه‌گیری کووید-۱۹ این کار را انجام می‌دادند. او همچنین هشدار داد که اکنون این کارگران، بیش از هر زمان دیگر نیازمند حمایت هستند و زمان آن نیست که کشورها حمایت خود از این بخش مهم نیروی کار را حذف کنند.

رئیس سازمان ملل: ارزش سه برابری وجوه ارسالی مهاجران نسبت به کمک های توسعه ای بین المللی برای کشورها


آنتونیو گوترش، رئیس سازمان ملل هفته گذشته اعلام کرد، در طول یکسال گذشته مهاجرانی که به دور از خانواده خود کار می‌کنند، فداکاری‌های قابل توجهی برای ارسال پول به خانه انجام داده‌اند، همانطور که قبل از همه‌گیری کووید-19 این کار را انجام می‌دادند. او همچنین هشدار داد که اکنون این کارگران، بیش از هر زمان دیگر نیازمند حمایت هستند و زمان آن نیست که کشورها حمایت خود از این بخش مهم نیروی کار را حذف کنند.

                                                


پیام دبیر کل سازمان ملل به مناسب روز جهانی حواله‌های خانواده (Family Remittances) در حالیست که  داده هاي بانك جهاني نشان مي‌دهد كه در سال 2020 پولي كه مهاجران از كشورهاي ثروتمند به خانه ارسال مي‌كنند، نسبت به 12 ماه گذشته تنها 1.6 درصد كاهش يافته (در حالی که انتظار می‌رفت بیش از این عدد کاهش پیدا کند) و به 540 ميليارد دلار رسيده است كه اين كاهش كمتر از برآوردهاي اوليه است.


آقای گوترش گفت: مهاجران خانواده‌های خود را در اولویت قرار می‌دهند و با کاهش مخارج خود سعی در افزایش پس‌انداز خود و میزان وجوه ارسالی برای خانواده‌هایشان دارند. همچنین افزود: خوشبختانه ثابت شده است که این حواله‌ها بسیار پایدارتر و موثرتر از حد انتظار هستند.


بر اساس گزارشات سازمان ملل، گرچه حواله‌های فردی به تنهایی از ارزش بالایی برخوردار نیستند اما مجموع این وجوه سه برابر بزرگ‌تر از میزان کمک‌های رسمی خارجی برای توسعه جهانی است.


این وجوه بسیاری از نیازهای اساسی خانواده را تامین کرده و از آموزش و کارآفرینی نیز حمایت می‌کنند که اغلب تحقق تحول خانوارها و جوامع محلی را در پی دارد و به تحقق 17 هدف توسعه پایدار نیز کمک می‌کند.


کاهش ارزش پول ملی در کشورهای گیرنده و افزایش حمایت‌های دولتی از مهاجران رسمی در کشورهای میزبان طی همه‌گیری کرونا نیز در جلوگیری از کاهش بیش از حد این وجوه ارسالی نیز تاثیرگذار بوده است.


آقای گوترش با نگاه رو به جلو گفت که تلاش‌ها برای حمایت و محافظت از مهاجران باید ادامه یابد زیرا همانطور که همه‌گیری کرونا نیز ثابت کرده است این مهاجران نقش مهمی در تداوم خدمات و اقتصاد بسیاری از مناطق جهان دارند. وی تاکید کرد: اطمینان از اینکه مهاجران، صرف نظر از وضعیت قانونی مهاجرت، در برنامه‌های توزیع واکسن قرار گیرند، برای سلامتی و ایمنی همه، حیاتی است. او همچنین مهاجران را یک حلقه نجات در جهان در حال توسعه خواند و از تلاش‌هایی که در جهت به حداقل رساندن هزینه ارسال حواله‌های مهاجران برای خانواده‌هایشان به ویژه در مناطق فقیر روستایی انجام می‌شود حمایت کرد.


دبیر کل سازمان ملل در انتها افزود: قرارداد جهانی برای مهاجرت ایمن، منظم و قاعده‌مند یک چهارچوب یکپارچه را برای این قبیل اقدامات ارائه می‌دهد.


  • https://news.un.org/en/story/۲۰۲۱/۰۶/۱۰۹۴۱۰۲
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید