سازمان ملل: گرسنگی و ناامنی غذایی در یمن و سوریه به سطحی بی‌سابقه رسیده است

تاریخ انتشار
09:18:00 | 08 / 04 / 1401

سازمان ملل: گرسنگی و ناامنی غذایی در یمن و سوریه به سطحی بی‌سابقه رسیده است

blog-main-image

دفاتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در یمن و سوریه اعلام کردند که گرسنگی و ناامنی غذایی در این دو کشور به سطحی بی‌سابقه رسیده است.

دفاتر هماهنگی کمک‌های بشردوستانه سازمان ملل در یمن و سوریه اعلام کردند که گرسنگی و ناامنی غذایی در این دو کشور به سطحی بی‌سابقه رسیده است.
"عمران رضا" هماهنگ کننده کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد در سوریه روز سه شنبه به وقت محلی اعلام کرد: تخمین زده می شود که درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد سوری ها در فقر زندگی می‌کنند و ناامنی غذایی در این کشور به سطحی بی سابقه رسیده است.
وی با بیان اینکه نیازهای بشردوستانه در این کشور بی سابقه است، افزود: امروزه ۱۴.۶ میلیون مرد، زن و کودک در سوریه به کمک نیاز دارند که ۱.۲ میلیون نفر بیشتر نسبت به سال ۲۰۲۱ و بالاترین سطح از زمان شروع بحران در این کشور است. این افزایش سریع ناشی از یک بحران اقتصادی عمیق، ادامه آوارگی و جنگ در برخی مناطق کشور و شوک های آب و هوایی است.
تخمین زده می شود که درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد سوری ها در فقر زندگی می کنند و ناامنی غذایی در این کشور به سطحی بی سابقه رسیده است. به گزارش ایرنا، دفتر حقوق بشر سازمان ملل روز سه شنبه اعلام کرد آخرین آمار، بر اساس هشت منبع اطلاعاتی و دربرگیرنده ۱۰ سال اول درگیری تا مارس ۲۰۲۱ است که نشان می دهد در هر روز به طور میانگین ۸۳ نفر در سوریه کشته شده اند که ۱۸ نفر از آنها کودک هستند. بر اساس این گزارش، میزان تلفات غیرنظامیان در ۱۰ سال گذشته نشان دهنده ۱.۵ درصد از کل جمعیت سوریه در آغاز درگیری است که نگرانی های جدی را در مورد عدم رعایت قوانین بشردوستانه بین المللی و هنجارهای حفاظت از غیرنظامیان توسط طرف های درگیر ایجاد می‌کند. پیش از ، دبیرکل سازمان ملل متحد با بیان اینکه وضعیت انسانی در سوریه برای میلیون ها کودک، زن و مرد در سراسر این کشور همچنان وخیم است و ۹۰ درصد مردم سوریه زیر خط فقر زندگی می کنند، خواستار تمدید قطعنامه شورای امنیت مبنی بر ارسال کمک‌ها از ترکیه به سوریه که ناقض حاکمیت دمشق است، شد.
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل عصر دوشنبه به وقت محلی در شورای امنیت با موضوع سوریه افزود: نیازها از زمان شروع جنگ در ۱۱ سال پیش به بالاترین حد خود رسیده است.

گرسنگی بیش از ۱۹ میلیون نفر در یمن و قرار داشتن ۱۶۰ هزار نفر در آستانه قحطی / احتمال قطع شدن کمک های یونیسف

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن نیز اعلام کرد که گرسنگی در این کشور اکنون در بالاترین سطح از سال ۲۰۱۵ قرار دارد. بیش از ۱۹ میلیون نفر در یمن گرسنه هستند، و ۱۶۰ هزار نفر دیگر در آستانه قحطی قرار دارند.
بر اساس اعلام این سازمان، کاهش بودجه توانایی سازمان ملل برای کمک به افراد نیازمند در اوکراین را با مشکل مواجه می کند.
دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در یمن همچنین اعلام کرد: بیش از هشت میلیون زن و کودک در یمن به تغذیه کمکی نیاز دارند و بیش از ۵۰۰ هزار کودک دچار سوءتغذیه شدید هستند. تا ماه جولای، یونیسف ممکن است مجبور شود درمان بیش از ۵۰ هزار کودک مبتلا به سوء تغذیه شدید را متوقف کند. بر اساس این گزارش همچنین تا ماه آینده، یونیسف کار خود را در زمینه تامین آب سالم و بهداشت برای ۳.۶ میلیون نفر در یمن متوقف خواهد کرد.
به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین گزارش برنامه جهانی غذا و سازمان غذا و کشاورزی، اتیوپی، نیجریه، سودان جنوبی و یمن مراکز گرسنگی هستند. همچنین بر اساس گزارش یونیسف، حدود ۱۳.۶ میلیون کودک زیر ۵ سال در سراسر جهان از سوء تغذیه شدید رنج می برند. در کودکان خردسال، این یک وضعیت پزشکی اورژانسی است که در مقایسه با کودکان سالم ۱۱ برابر بیشتر خطر مرگ را به همراه دارد.


نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید