بیست هزار نیروی خارجی از جمله ۳۰۰۰ انگلیسی برای اوکراین می‌جنگند

تاریخ انتشار
09:29:00 | 28 / 03 / 1401

بیست هزار نیروی خارجی از جمله ۳۰۰۰ انگلیسی برای اوکراین می‌جنگند

blog-main-image

حدود ۲۰ هزار سرباز خارجی در اوکراین حضور دارند که حدود ۳۰۰۰ نفر از آنها اتباع انگلیسی هستند. به گزارش ایسنا، یک فرمانده گرجستانی به اسکای نیوز گفته است که در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ نیروی داوطلب انگلیسی به نفع اوکراین در جنگ علیه روسیه می‌جنگند. این رسانه نوشت که گمان برده می‌شود در حال حاضر ۲۰ هزار سرباز خارجی در اوکراین هستند.

حدود ۲۰ هزار سرباز خارجی در اوکراین حضور دارند که حدود ۳۰۰۰ نفر از آنها اتباع انگلیسی هستند. به گزارش ایسنا، یک فرمانده گرجستانی به اسکای نیوز گفته است که در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ نیروی داوطلب انگلیسی به نفع اوکراین در جنگ علیه روسیه می‌جنگند.  این رسانه نوشت که گمان برده می‌شود در حال حاضر ۲۰ هزار سرباز خارجی در اوکراین هستند.
این پایگاه خبری این گزارش را در خصوص وضعیت نیروهای خارجی حاضر در اوکراین طی یک مصاحبه با ماموکا مامواشویلی، یک فرمانده گرجستانی کهنه کار منتشر کرد. او ریاست لژیون گرجستان، یک واحد نظامی دیگر تحت فرماندهی اوکراین که عمدتاً از خارجی‌ها تشکیل شده را بر عهده دارد و زمانی که درگیری‌ها در شرق اوکراین در سال ۲۰۱۴ آغاز شد، آن را تأسیس کرد.
او گفت که حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد از نیروهای داوطلب خارجی ابتدا وارد واحد گرجستان می‌شوند. با این حال، از هر ۱۰ نفری که وارد این واحد می‌شوند فقط یک نفر که به دنبال تجربه رزمی بیشتر است در این واحد باقی می‌ماند و مابقی آنها وارد نیروی موسوم به لژیون بین‌المللی میشوند. گرجستانی‌ها بیشترین تعداد جنگجویان خارجی را در اوکراین تشکیل می‌دهند در حالی که بعد از آنها سربازان انگلیسی دومین گروه بزرگ را تشکیل می‌دهند.
این فرمانده گرجستانی معتقد است که در حال حاضر حدود ۳۰۰۰ داوطلب انگلیسی در سمت اوکراینی می‌جنگند - اما دولت انگلیس به طور رسمی تعداد انگلیسی‌هایی را که به اوکراین می‌روند ردیابی نمی‌کند. ممکن است اوکراینی‌ها رقم واقعی را بدانند، اما مشخص نیست که آیا واقعا ادعای هر فردی که ادعا کند انگلیسی است را بررسی می‌کنند یا خیر. مقامات اوکراینی در مورد نیروهای خارجی که برای جنگ به آنجا سفر کرده‌اند، چیزی نگفته‌اند.
در همین حال بر اساس این گزارش نیروهای استخدام شده از سوی آمریکا سومین گروه بزرگ نیروهای خارجی حاضر در اوکراین را تشکیل می‌دهند.

نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید