وزیر بهداشت: مدارک تحصیلی ایران و سوریه می‌تواند مورد پذیرش دو کشور قرار گیرد

تاریخ انتشار
10:40:00 | 18 / 03 / 1401

وزیر بهداشت: مدارک تحصیلی ایران و سوریه می‌تواند مورد پذیرش دو کشور قرار گیرد

blog-main-image

وزیر بهداشت با بیان اینکه مدارک تحصیلی ایران و سوریه می‌تواند مورد پذیرش دو کشور قرار گیرد، گفت: روابط علمی دو کشور باید تسهیل شده و توسعه یابد. به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بهرام عین اللهی در دیدار بسام بشیر ابراهیم، وزیر آموزش عالی و پژوهش‌های علمی سوریه که در دمشق برگزار شد، اظهار داشت: اطمینان دارم که در حوزه آموزش پزشکی، دستاورد‌های خوبی در همکاری‌های مشترک علمی بین ایران و سوریه خواهیم داشت و لازم است کارگروهی برای اجرایی کردن همکاری‌های مورد توافق، تشکیل شود. وی افزود: همایش‌های علمی مشترک بین ایران و سوریه می‌تواند در طول سال به میزبانی تهران و دمشق برگزار شود تا به حل مشکلات نظام سلامت دو کشور، منجر شود چراکه دو کشور دوست، می‌توانند به تقویت دانش پزشکی یکدیگر کمک کنند.

 
وزیر بهداشت با بیان اینکه مدارک تحصیلی ایران و سوریه می‌تواند مورد پذیرش دو کشور قرار گیرد، گفت: روابط علمی دو کشور باید تسهیل شده و توسعه یابد.
به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بهرام عین اللهی در دیدار بسام بشیر ابراهیم، وزیر آموزش عالی و پژوهش‌های علمی سوریه که در دمشق برگزار شد، اظهار داشت: اطمینان دارم که در حوزه آموزش پزشکی، دستاورد‌های خوبی در همکاری‌های مشترک علمی بین ایران و سوریه خواهیم داشت و لازم است کارگروهی برای اجرایی کردن همکاری‌های مورد توافق، تشکیل شود.
وی افزود: همایش‌های علمی مشترک بین ایران و سوریه می‌تواند در طول سال به میزبانی تهران و دمشق برگزار شود تا به حل مشکلات نظام سلامت دو کشور، منجر شود چراکه دو کشور دوست، می‌توانند به تقویت دانش پزشکی یکدیگر کمک کنند.

مدارک تحصیلی ایران و سوریه می‌تواند مورد پذیرش دو کشور قرار گیرد

وزیر بهداشت با بیان اینکه مدارک تحصیلی ایران و سوریه می‌تواند مورد پذیرش دو کشور قرار گیرد، افزود: روابط علمی دو کشور باید تسهیل شده و توسعه یابد. در ایران ۶۵ دانشگاه علوم پزشکی، ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی در حوزه سلامت، ۲۰ هزار عضو هیات علمی، ۲۷۰ هزار دانشجو و ۷ هزار دانشجوی خارجی در گروه علوم پزشکی داریم و آماده پذیرش بیشتر دانشجویان سوری در ایران هستیم.
عین اللهی با تاکید بر لزوم همکاری‌های ایران و سوریه در مقابله با بیماری ها، گفت: در منطقه خاورمیانه بسیاری از بیماری ها، بومی و مشترک است که می‌توان با تبادل تجارب دو کشور، در مدیریت بیماری‌ها به موفقیت رسید.
وی یادآور شد: ۹۷ درصد از دارو‌های مورد نیاز ایران و بسیاری از تجهیزات پزشکی در داخل کشور تولید می‌شود که این نشان دهنده قدرت صنایع سلامت محور ایران است و آمادگی همکاری‌های گسترده تری را در این حوزه داریم.

اولین همایش علمی مشترک ایران و سوریه در دمشق

وزیر آموزش عالی و پژوهش‌های علمی سوریه نیز با تشکر از تبیین زمینه‌های همکاری دو کشور، گفت: با امضای برنامه اجرایی بین ایران و سوریه، بسیاری از همکاری‌های مشترک در حوزه سلامت اجرا می‌شود و علاقه مندیم که اولین همایش علمی ایران و سوریه تا قبل از پایان سال، در دمشق برگزار شود.
بسام بشیر ابراهیم با اشاره به همکاری دانشگاه‌های سوریه با برخی مراکز علمی در ایران گفت: علاقه داریم که تبادل استاد و دانشجو در گروه علوم پزشکی بین دو کشور تقویت شود و از حضور و مشارکت اساتید و دانشجویان ایرانی در سوریه، استقبال می‌کنیم.

نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید