کتاب «وطن‌دار» روایت مهاجرت 28 افغانستانی به ایران چاپ دومی شد

تاریخ انتشار
09:11:00 | 21 / 02 / 1401

کتاب «وطن‌دار» روایت مهاجرت 28 افغانستانی به ایران چاپ دومی شد

blog-main-image

کتاب وطن‌داربه چاپ دوم رسید. این کتاب روایت‌های ۲۸ افغانستانی از مهاجرتشان به ایران است که به کوشش مرحوم محمدسرور رجایی در پاییز سال گذشته منتشر شده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، کتاب وطن‌داربه چاپ دوم رسید. این کتاب روایت‌های ۲۸ افغانستانی از مهاجرتشان به ایران است که به کوشش مرحوم محمدسرور رجایی در پاییز سال گذشته منتشر شده بود. مساله‌های مردم افغانستان در کوچ غالبا اجباری به ایران را از قلم خود ایشان روایت می‌کند و به شور و شیرین بود و باش در ایران می‌پردازد. 

هر چند این کتاب قبل از تسلط دوم طالبان بر افغانستان منتشر شد، ولی تاثیر آنها بر اصل این مهاجرت‌ها را واکاوی می‌کند. این اثر جواب بسیاری از سوالات پرسیده شده و نشده ایرانیان و حتی نسل جدید افغانستانی‌های حاضر در ایران از مساله‌های مهاجرین را در دل خود دارد. با اینکه افغانستانی‌های مهاجر در ایران جمعیت بسیار زیادی را شامل می‌شوند و با مردم ایران قرابت‌های فرهنگی، زبانی و دینی جدی دارند، فرصت گفتگوی زیادی بین ایشان فراهم نشده است. وطن‌دار پنجره‌ای برای این گفت‌وگوست. در این کتاب از کسانی مثل محمدکاظم کاظمی، سیدابوطالب مظفری، سیدرضا محمدی، محمدشریف سعیدی، سیدمحمدضیا قاسمی، موسی اکبری، یعقوب یسنا، محمدصائق دهقان، زهرا حسین زاده و خود مرحوم محمدسرور رجایی روایت‌های خواندنی‌ای وجود دارد. این کتاب نشر جام جم در ۳۰۴ صفحه و با قیمت ۸۵۰۰۰ تومان در کتابفروشی‌ها و نمایشگاه کتاب تهران قابل تهیه است.


نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید