استان کرمان نیازمند اقدام عاجل وزارت کشور در خصوص حضور اتباع غیرمجاز است

تاریخ انتشار
08:34:00 | 18 / 02 / 1401

استان کرمان نیازمند اقدام عاجل وزارت کشور در خصوص حضور اتباع غیرمجاز است

blog-main-image

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استان ظرفیت های بالایی از جمله نیروی انسانی، معادن، ظرفیت های تاریخی گردشگری و ...دارد که استاندار باید به آن توجه کند؛ اظهار کرد: خشکسالی بیش از ۱۵ سال استان را فرا گرفته و کرمان تشنه است؛ باید انتقال آب از خارج استان را جدی بگیرید. دومین مشکل استان وجود صدها هزار اتباع بیگانه غیرقانونی در استان است که مشکلات متعدد اقتصادی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و ایجاد کردند که شورای امنیت و وزیر کشور باید پای کار بیاید و باید با مسئولیت جهادی تصمیم گیری عاجل توسط وزارت کشور شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از کرمان؛ محمدمهدی زاهدی، شنبه(17 اردیبهشت) در آیین معارفه استاندار با تأکید بر اینکه استاندار جدید باید راه و روش حاج قاسم را در سطح استان پیاده کند؛ از مشی انقلابی وی دفاع کرد و افزود: شور انقلابی و ولایتمداری از جوانی در وی وجود دارد.

 

 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه استان ظرفیت های بالایی از جمله نیروی انسانی، معادن، ظرفیت های تاریخی گردشگری و ...دارد که استاندار باید به آن توجه کند؛ اظهار کرد: خشکسالی بیش از 15 سال استان را فرا گرفته و کرمان تشنه است؛ باید انتقال آب از خارج استان را جدی بگیرید. دومین مشکل استان وجود صدها هزار اتباع بیگانه غیرقانونی در استان است که مشکلات متعدد اقتصادی، امنیتی، سیاسی، فرهنگی و ایجاد کردند که شورای امنیت و وزیر کشور باید پای کار بیاید و باید با مسئولیت جهادی تصمیم گیری عاجل توسط وزارت کشور شود.

 زاهدی با بیان اینکه صنایع جنبی در استان توسعه داده نشده است؛ اظهار کرد: در خودروسازی برقی، کشور ما حتی ابتدای کار هم نیست در حالیکه ظرفیت آن در کرمان به دلیل وجود مس و آلومینیوم وجود دارد. وی با اشاره به اینکه توازن منطقه ای در استان وجود ندارد که باید یکی از اولویت ها در عدالت اجتماعی همین مسئله باشد؛ تصریح کرد: مطالبه جدی در استان، مبارزه با فساد اقتصادی است کما اینکه شعار دولت هم هست. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مافیای اقتصادی مانع پیشرفت استان شدند؛ افزود: سیاست « اختلاف بینداز و چپاول کن» در استان کرمان ساری و جاری است؛ باید جلوی چپاولگری ها را ببندیم و استاندار و امام جمعه می توانند در این زمینه محور باشند.  فضای فرهنگی استان را نیز باید متناسب با رویکرد جدید پایتخت مقاومت ساخت.


نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید