دانشمند ایرانی، برنده جایزه ترولند ۲۰۲۲ آکادمی علوم آمریکا شد

تاریخ انتشار
10:43:00 | 10 / 11 / 1400

دانشمند ایرانی، برنده جایزه ترولند ۲۰۲۲ آکادمی علوم آمریکا شد

blog-main-image

روزبه کیانی، استادیار ایرانی دانشگاه نیویورک آمریکا به دلیل کشفیات خود درباره درک فرآیندهای تصمیم گیری در مغز انسان، برنده جایزه تحقیقاتی ترولند در سال ۲۰۲۲ شد.

 روزبه کیانی، استادیار ایرانی دانشگاه نیویورک آمریکا به دلیل کشفیات خود درباره درک فرآیندهای تصمیم گیری در مغز انسان، برنده جایزه تحقیقاتی ترولند در سال ۲۰۲۲ شد. به گزارش روابط‌عمومی رصدخانه مهاجرت ایران و به نقل از خبرنگار دیده‌بان علم ایران، وی که از جمله هزاران نخبه جوان ایرانی است که امروز دور از وطن زندگی می‌کنند از افتخارآفرینان تیم  المپیاد شیمی ایران در سال‌های دور بوده که کسب  با ۹۵٫۶۴۱ امتیاز، رتبه اول رتبه‌بندی‌های فردی و جوایز ویژه، تاریخ المپیاد جهانی شیمی را در اختیار دارد.
کیانی، مدرک دکتری پزشکی خود را از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دوره پسادکترای خود را در دانشگاه استنفورد در رشته علوم اعصاب گذرانده است. وی در سال ۲۰۱۴ هم جایزه بهترین ذهن علمی جوان را از بنیاد اسلون دریافت کرده بود. جایزه ترولند به دلیل انجام تحقیق بر روی فرایند تصمیم‌گیری در حوزه علوم عصبی به کیانی تعلق گرفته است. پژوهش وی مرتبط با فعل و انفعالات بخش‌های مختلف مغز و واکنش‌های مغز نسبت به داده‌های بیرونی بوده‌ و مقاله او به عنوان مقاله برتر در زمینه کشف عامل تصمیم گیری در مغز در نشریه نیچر چاپ شد.

 

  • https://www.isw.ir/۴۸۵۷۳/%d۸%af%d۸%a۷%d۹%۸۶%d۸%b۴%d۹%۸۵%d۹%۸۶%d۸%af-%d۸%a۷%db%۸c%d۸%b۱%d۸%a۷%d۹%۸۶%db%۸c%d۸%۸c-%d۸%a۸%d۸%b۱%d۹%۸۶%d۸%af%d۹%۸۷-%d۸%ac%d۸%a۷%db%۸c%d۸%b۲%d۹%۸۷-%d۸%aa%d۸%b۱%d۹%۸۸%d۹%۸۴%d۹%۸۶%d۸%af-%db%b۲%db%b۰/
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید