اتحادیه اروپا ۵۶۰ میلیون یورو به ترکیه کمک کرد

تاریخ انتشار
10:59:00 | 01 / 10 / 1400

اتحادیه اروپا ۵۶۰ میلیون یورو به ترکیه کمک کرد

blog-main-image

کمیسیون اتحادیه اروپا روز سه شنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کرد که ترکیه در ارتباط با همکاری‌های این کشور با اتحادیه اروپا در حوزه سیاست‌های پناهجویی، ۵۶۰ میلیون یورو دریافت می‌کند. بر پایه اطلاعات کمیسیون، این بودجه به ویژه به تأمین مالی برنامه‌های آموزشی مخصوص پناهندگان اختصاص خواهد یافت. بهبود حفاظت از مرزها یکی دیگر از حوزه‌هایی است که قرار است این کمک مالی در آن هزینه شود. بر اساس گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا، در سال‌های آینده ۳ میلیارد یورو دیگر نیز در اختیار ترکیه قرار خواهد گرفت.

 کمیسیون اتحادیه اروپا روز سه شنبه (۲۱ دسامبر) اعلام کرد که ترکیه در ارتباط با همکاری‌های این کشور با اتحادیه اروپا در حوزه سیاست‌های پناهجویی، ۵۶۰ میلیون یورو دریافت می‌کند. بر پایه اطلاعات کمیسیون، این بودجه به ویژه به تأمین مالی برنامه‌های آموزشی مخصوص پناهندگان اختصاص خواهد یافت. بهبود حفاظت از مرزها یکی دیگر از حوزه‌هایی است که قرار است این کمک مالی در آن هزینه شود.
بر اساس گزارش کمیسیون اتحادیه اروپا، در سال‌های آینده ۳ میلیارد یورو دیگر نیز در اختیار ترکیه قرار خواهد گرفت.
کمک مالی جدید مشوقی است برای ترکیه به منظور پایبندی به مفاد توافقنامه‌ای که در سال ۲۰۱۶ میان ترکیه و اتحادیه اروپا منعقد شد. از جمله مواردی که در این توافقنامه آمده، این است که اتحادیه اروپا مجاز است همه پناهجویانی را که به طور غیرقانونی از ترکیه به جزایر یونان رفته اند، به ترکیه بازگرداند. در مقابل، کشورهای اتحادیه اروپا پناهجویانی را که از سوریه به ترکیه مهاجرت کرده‌اند، می‌پذیرند و کمک‌های مالی پناهجویانی را که در ترکیه به سر می‌برند به عهده می‌گیرند.
  رصدخانه مهاجرت ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید: 
 

  • منبعی برای این محتوا منتشر نشده است
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید