وضعیت تحصیلی کودکان پناهنده

تاریخ انتشار
14:00:00 | 04 / 09 / 1400
عضو گروه کاری : مهاجرت های تحصیلی و دانشجویی

وضعیت تحصیلی کودکان پناهنده

blog-main-image

کودکان ۳۰ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، اين در حالي است كه ۴۲ درصد از کل افراد آواره اجباری را كودكان تشکیل می دهند. طبق برآورد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ ميلادي سالانه بين ۲۹۰ تا ۳۴۰ هزار كودك در خانواده‌هايي با وضعيت پناهندگي به دنيا آمده‌اند. اين يعني از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ ميلادي حدود يك ميليون كودك در چنين وضعيتي متولد شده‌اند.

کودکان 30 درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند، اين در حالي است كه 42 درصد از کل افراد آواره اجباری را كودكان تشکیل می دهند.

طبق برآورد کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان (UNHCR) از سال 2018 تا 2020 ميلادي سالانه بين 290 تا 340 هزار كودك در خانواده‌هايي با وضعيت پناهندگي به دنيا آمده‌اند. اين يعني از سال 2018 تا 2020 ميلادي حدود يك ميليون كودك در چنين وضعيتي متولد شده‌اند.

افزايش شمار كودكاني كه در خانواده‌هايي با وضعيت پناهندگي متولد مي‌شوند، آموزش رسمي اين كودكان را با چالش‌هايي همراه كرده است. این افزایش مداوم در جمعیت جهانی آوارگان به این معنی است که نزدیک به نیمی از کودکان پناهنده ( 48 درصد) از تحصیل باز مانده‌اند.


طبق برآوردهاي صورت گرفته، ثبت‌نام سالانه 300 هزار كودك اضافي در كلاس‌هاي درس نيازمند 6 هزار كلاس درس و 10 هزار معلم اضافي است.

طبق اعلام UNHCR از مارس 2019 تا مارس 2020 نرخ ثبت‌نام افراد مهاجر در سطح ابتدائي 68 درصد، درسطح متوسطه 34 درصد و در سطح تحصيلات عالي يا دانشگاهي 5 درصد بوده است.

  • UNHCR. (۲۰۲۱). REFUGEE EDUCATION REPORT: Stay the course
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید