اقتصاد یک مرز! ( چرا ترامپ به دنبال ایجاد دیوار حائل در مرز میان آمریکا و مکزیک است؟)

تاریخ انتشار
14:37:00 | 31 / 04 / 1398

اقتصاد یک مرز! ( چرا ترامپ به دنبال ایجاد دیوار حائل در مرز میان آمریکا و مکزیک است؟)

blog-main-image

در حال حاضر مرز بین آمریکا و مکزیک بزرگترین کریدور مهاجرتی دنیا است (۱۳ میلیون مکزیکی ساکن آمریکا بزرگترین جمعیت مهاجران دنیا را تشکیل می دهند.) هر ساله بیش از ۳۰ میلیارد دلار توسط مهاجران مکزیکی ساکن آمریکا به کشور موطن ارسال می‌شود. روزانه بطور میانگین بیش از هزار نفر مهاجر غیرقانونی در این مرز توسط ماموران مرزبانی بازداشت می‌شوند!

 در حال حاضر مرز بین آمریکا و مکزیک بزرگترین کریدور مهاجرتی دنیا است (13 میلیون مکزیکی ساکن آمریکا بزرگترین جمعیت مهاجران دنیا را تشکیل می دهند.)


 هر ساله بیش از 30 میلیارد دلار توسط مهاجران مکزیکی ساکن آمریکا به کشور موطن ارسال می‌شود. روزانه بطور میانگین بیش از هزار نفر مهاجر غیرقانونی در این مرز توسط ماموران مرزبانی بازداشت می‌شوند! روزانه 400 هزار مسافر از این مرز عبور می کنند. روزانه بیش از 210 هزار ماشین سواری و بیش از 125هزار نفر عابر در این مرز جابجا می‌شوند. حجم مبادلات روزانه خدمات و کالا از طریق این مرز بالغ بر 1.7 میلیارد دلار است. دونالد ترامپ به بهانه کاستن از حجم مهاجرت‌های غیر قانونی و همچنین کنترل بیشتر اقتصاد این مرز که به نظر او بیشتر منافع آن به سمت مکزیک است درپی ایجاد دیوار حائل و یا بستن کامل مرز بین دو کشور است!

 


  • https://www.statista.com/chart/۱۷۶۳۵/good-and-people-crossing-us-mexico-border-per-day/
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید