بازداشت یک میلیون مهاجر در مرز آمریکا با مکزیک

تاریخ انتشار
11:25:00 | 09 / 04 / 1400

بازداشت یک میلیون مهاجر در مرز آمریکا با مکزیک

blog-main-image

بنابر اعلام خبرگزاری رویترز، مسئولان مرزی آمریکا در سال جاری میلادی بیش از یک میلیون نفر از مهاجران را در مرز آمریکا و مکزیک بازداشت کرده‌اند. به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز با استناد بر آمار اولیه که در اختیار این رسانه قرار گرفته است ضمن اعلام این خبر افزود این آمار چالش‌های پیش روی دولت جو بایدن در زمینه مهاجرت را نشان می‌دهد.

بنابر اعلام خبرگزاری رویترز، مسئولان مرزی آمریکا در سال جاری میلادی بیش از یک میلیون نفر از مهاجران را  در مرز آمریکا و مکزیک بازداشت کرده‌اند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز با استناد بر آمار اولیه که در اختیار این رسانه قرار گرفته است ضمن اعلام این خبر افزود این آمار چالش‌های پیش روی دولت جو بایدن در زمینه مهاجرت را نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش مجموع بازداشت های مرزی با سرعت فعلی در ماه مالی کنونی که ۳۰ سپتامبر (۸ مهر) به پایان می رسد بالاترین رقم از سال ۲۰۰۰ خواهد بود که یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از مهاجران بازداشت شدند.

بایدن از زمان روی کار آمدنش در ۵ ماه پیش، بسیاری از سیاست های مهاجرتی سختگیرانه ای را که دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا وضع کرده بود لغو کرده است.

جمهوری خواهان نتیجه سیاست های بایدن را افزایش مهاجرت غیرقانونی در ماه های اخیر می دانند اما کارشناسان امور مهاجرتی معتقدند فقر، خشونت و ناامنی غذایی از عوامل افزایش مهاجرت از کشورهای گواتمالا، هندوراس و السالوادور شده است.

نیروی های گشت مرزی آمریکا در ماه مه گذشته (اردیبهشت) ۱۷۲ هزار نفر از مهاجران را در مرزهای جنوب غربی آمریکا بازداشت کردند. انتظار می‌رود در ماه ژوئن (خرداد) نیز تعداد مشابهی بازداشت شده باشند.

رویترز به نقل از یکی از مقامات اداره گمرک آمریکا که خواست نامش فاش نشود گفت: جمعیت کنونی مهاجرانی که وارد مرز می شوند از جمله بسیاری از اتباع آمریکای مرکزی و دیگر کشورها بیش از مکزیکی‌هایی که در سال ۲۰۰۰ وارد مرز شده‌اند رسیدگی به تقاضای آن‌ها طول می‌کشد.

 شبکه خبری سی ان ان به تازگی گزارش داد: رادنی اسکات رییس گشت مرزی آمریکا از پست خود کناره گیری کرده است. .

کناره گیری رییس گشت مرزی آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که طبق گزارش نهادهای حقوق بشری، در مدت حضور بایدن در کاخ سفید، تداوم سیاست اخراج مهاجران سبب شده تا حدود سه هزار و ۳۰۰ مهاجر گرفتار در مکزیک، ربوده شده و یا مورد تجاوز و حمله قرار گیرند.

باز نشر از سايت ايرنا

  • منبعی برای این محتوا منتشر نشده است
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید