بلومبرگ: عقب ماندن آمریکا در جذب افراد مستعد و ماهر!

تاریخ انتشار
11:16:00 | 02 / 05 / 1398

بلومبرگ: عقب ماندن آمریکا در جذب افراد مستعد و ماهر!

blog-main-image

گزارش جدید بلومبرگ ( July ۲۰۱۹)، می‌گوید که آمریکا و بریتانیا در رقابت جذب افراد مستعد از کشورهای کانادا، استرالیا و ایرلند عقب افتاده‎اند! و دیگر مقاصد ایده آل برای کار و زندگی افراد مستعد نیستند!

گزارش جدید بلومبرگ ( July 2019)، می‌گوید که آمریکا و بریتانیا در رقابت جذب افراد مستعد از کشورهای کانادا، استرالیا و ایرلند عقب افتاده‎اند! و دیگر مقاصد ایده آل برای کار و زندگی افراد مستعد نیستند!


دو دلیل بر این عقب ماندگی موثرند. اول اینکه کشورهای استرالیا و کانادا با بهره گیری از سیاست‌های مهاجرتی ویژه از جمله سیستم امتیازی موفق به گزینش و جذب افراد مستعد می‌شوند (استعداد گزینی).


دوم اینکه، برخی از کشورها همانند آمریکا و بریتانیا بشکل سنتی مقصد مطلوب مهاجران نخبه هستند که بیشتر توسط خود مهاجران ماهر انتخاب می‌شوند ( مقصدگزینی توسط مهاجران) که با وقوع برگزیت در انگلیس، روی کار آمدن دولت ترامپ، فرمان منع ویزا مسلمانان و تغییر شرایط سیاسی و اجتماعی داخل آمریکا، مکانیزم مقصد گزینی سنتی مهاجران ماهر دیگر مثل سابق عمل نمی کند و بسیاری از مهاجران مستعد مقصد خود را از آمریکا و انگلیس به سمت کشورهایی همچون کانادا تغییر داده‌اند و در این راستا سیاست‌های جذاب مهاجرتی این کشورها نیز مزید علت شده‌اند.

  • منبعی برای این محتوا منتشر نشده است
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید