رتبه بندی 20 کشور اعزام کننده دانشجو بین المللی در دنیا!

تاریخ انتشار
07:31:00 | 01 / 05 / 1398

رتبه بندی 20 کشور اعزام کننده دانشجو بین المللی در دنیا!

blog-main-image

بنا بر آمار یونسکو (ژانویه ۲۰۱۹) ، کشورهای چین (۸۷۰ هزار) و هند (۳۰۰ هزار) به عنوان اعزام کننده های اصلی دانشجو در دنیا تلقی می‌شوند که جمعیت دانشجو خارج از کشور آن‌ها در بازه ۲۰۱۶-۲۰۱۱ به ترتیب ۳۲ و ۴۶ درصد افزایش داشته است. جالب اینکه کشور آلمان یکی از کشورهای اصلی اعزام کننده دانشجو در دنیا است و قریب به ۱۲۰ هزار دانشجو آلمانی در خارج از کشور تحصیل می‌کنند. کشورهای کره جنوبی، نیجریه، فرانسه، قراقستان و عربستان و اکراین در رتبه های بعدی قرار دارند!

✅ بنا بر آمار یونسکو (ژانویه 2019) ، کشورهای چین (870 هزار) و هند (300 هزار) به عنوان اعزام کننده های اصلی دانشجو در دنیا تلقی می‌شوند که جمعیت دانشجو خارج از کشور آن‌ها در بازه 2016-2011 به ترتیب 32 و 46 درصد افزایش داشته است.


✅ جالب اینکه کشور آلمان یکی از کشورهای اصلی اعزام کننده دانشجو در دنیا است و قریب به 120 هزار دانشجو آلمانی در خارج از کشور تحصیل می‌کنند.


✅ کشورهای کره جنوبی، نیجریه، فرانسه، قراقستان و عربستان و اکراین در رتبه های بعدی قرار دارند!


✅ افزایش سهم دانشجویان بین المللی در برخی از کشورها بسیار شدید (بیش از 100%) بوده است که مهم‌ترین آن‌ها بنگلادش، قزاقستان و اکراین می‌باشند.


✅ ایران در سال 2011، حائز رتبه 12 در میان کشورهای اعزام کننده دانشجو در دنیا بوده است که جایگاهش در سال 2016 به رتبه 18 تنزل یافته است و نرخ رشد تعداد دانشجویان ایرانی خارج از کشور (4 درصد) در مقایسه با کشورهای همسایه از جمله عربستان (74%) و پاکستان (33%) بسیار پایین است.

  • منبعی برای این محتوا منتشر نشده است
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید