فستیوال جهانی فیلم های حوزه مهاجرت، 2019

تاریخ انتشار
13:17:00 | 05 / 05 / 1398

فستیوال جهانی فیلم های حوزه مهاجرت، 2019

blog-main-image

فستیوال جهانی فیلم‌های حوزه مهاجرت (Global Migration Film Festival) از سال ۲۰۱۶ توسط سازمان جهانی مهاجرت IOM با هدف برجسته کردن چالش­ها و فرصت­های مهاجرت شروع به فعالیت کرده است. فیلم­های ارائه شده در این فستیوال (فیلم یا مستند) با هدف ایجاد فضایی برای گفتگو و بحث در مورد موضوع بسیار کلیدی مهاجرت در عصر حاضر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. فیلم‌های حوزه مهاجرت به موضوعاتی همچون چالش‌ها و مشکلات مهاجران، نقش و تأثیر مهاجران بر جامعه میزبان و تجربه‌های زیسته مهاجران تمرکز دارند. کمیته بین‌المللی این فستیوال پس از انتخاب فیلم‌های برگزیده، اقدام به پخش آن‌ها در کشورهای مختلف برای هزاران نفر از بینندگان می‌نمایند.

فستیوال جهانی فیلم‌های حوزه مهاجرت (Global Migration Film Festival) از سال 2016 توسط سازمان جهانی مهاجرت    IOM  با هدف برجسته کردن چالش­ها و فرصت­های مهاجرت شروع به فعالیت کرده است. فیلم­های ارائه شده در این فستیوال (فیلم یا مستند) با هدف ایجاد فضایی برای گفتگو و بحث در مورد موضوع بسیار کلیدی مهاجرت در عصر حاضر به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. فیلم‌های حوزه مهاجرت به موضوعاتی همچون چالش‌ها و مشکلات مهاجران، نقش و تأثیر مهاجران بر جامعه میزبان و تجربه‌های زیسته مهاجران تمرکز دارند. کمیته بین‌المللی این فستیوال پس از انتخاب فیلم‌های برگزیده، اقدام به پخش آن‌ها در کشورهای مختلف برای هزاران نفر از بینندگان می‌نمایند.


امسال از 9 جولای تا 9 آگوست 2019 (18 تیر تا 18 مرداد) این فستیوال در حال پذیرش فیلم‌های مرتبط با حوزه مهاجرت در سطح جهان است. فیلم‌های ارسالی در دو بخش فیلم‌های بلند (بیش از 41 دقیقه) و فیلم‌های کوتاه (بین 15 تا 40 دقیقه) مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت. در فستیوال امسال فیلم‌هایی که به چالش‌ها مهاجران، به چالش کشاندن کلیشه‌ها در مورد مهاجران و ایجاد تصویری مثبت از آنها تأکید داشته باشند مورد توجه قرار خواهند گرفت. فیلم‌های ارسالی باید به زبان انگلیسی و یا دارای زیرنویس انگلیسی بوده و پس از سال 2016 میلادی تهیه شده باشند. امسال اسامی فیلم‌های منتخب “فستیوال جهانی فیلم‌های حوزه مهاجرت 2019” در اواسط اکتبر اعلام و از دسامبر 2019 در بیش از 100 کشور جهان به روی پرده سینما خواهند رفت. از سال 2016 تا 2018 فیلم‌های متعددی از کشورهای مختلف جهان همچون من روهینگیا هستم، در یک کشتی، پدر عدنان، تقریبا باهم، آنسوی رود دومان، دیپورت معصوم، سفر، مسافر و.. به فستیوال جهانی فیلم مهاجرتی ارائه شده است


.  • Global Migration Film Festival
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید