کاهش سهم و درآمد آمریکا از بازار جابجایی بین المللی دانشجویان!

تاریخ انتشار
13:01:00 | 01 / 05 / 1398

کاهش سهم و درآمد آمریکا از بازار جابجایی بین المللی دانشجویان!

blog-main-image

آمریکا همواره یکی از بازیگران اصلی در بازار جابجایی بین المللی دانشجویان بوده است. اما گزارش اخیر NAFSA (May ۲۰۱۹) حاکی از کاهش سهم و جایگاه این کشور در این بازار است! سهم ۲۸% آمریکا از بازار دانشجویان در سال ۲۰۰۱ به ۲۲% در سال ۲۰۱۸ تقلیل یافته و این سهم عمدتاً توسط چین، کانادا، روسیه و استرالیا در حال تصاحب شدن است!

آمریکا همواره یکی از بازیگران اصلی در بازار جابجایی بین المللی دانشجویان بوده است. اما گزارش اخیر NAFSA  (May 2019)  حاکی از کاهش سهم و جایگاه این کشور در این بازار است!


سهم 28% آمریکا از بازار دانشجویان در سال 2001 به 22% در سال 2018 تقلیل یافته و این سهم عمدتاً توسط چین، کانادا، روسیه و استرالیا در حال تصاحب شدن است!


نرخ رشد ثبت نام دانشجویان جدید در آمریکا که در طول یک دهه گذشته همواره مثبت بوده، از سال 2017-2016 (آغاز بکار دولت ترامپ) منفی شده و به نوعی تعداد دانشجویان بین‌المللی در این کشور رو به کاهش است (3% کاهش در 2017 و 6.6% کاهش در 2018).


حضور دانشجویان بین المللی برای اقتصاد آمریکا مهم است و ارزش این بازار در حدود 45 میلیارد دلار است و حدود 500 هزار شغل در این بخش ایجاد شده است!


اما با کاهش تعداد دانشجویان بین‌المللی در آمریکا، 5.5 میلیارد دلار از حجم این بازار کاسته شده و حدود 40 هزار فرصت شغلی نیز از بین رفته است! این موضوع باعث نگرانی و اعتراض مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی آمریکا شده است!

  • منبعی برای این محتوا منتشر نشده است
  • نظرات کاربران
    • هنوز نظری ارسال نشده است

    پیغام خود را بگذارید