حقوق نخبگان کشور را از مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم

تاریخ انتشار
08:29:00 | 28 / 08 / 1401

حقوق نخبگان کشور را از مجامع بین‌المللی پیگیری می‌کنیم

blog-main-image

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سایر دستگاه‌های مسئول، پیگیری‌های لازم را در مراجع بین‌المللی به منظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهد داد. به گزارش ایرنا، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کانال خود در پیام‌رسان بومی «بله» در واکنش به حذف چند اپلیکیشن ایرانی از فروشگاه «گوگل پلی» نوشت: اخیرا چند سکوی ایرانی که خدماتی در حوزه پیام‌رسانی و حمل و نقل ارائه می‌کنند از یک فروشگاه نرم افزاری خارجی حذف شده‌اند، از زمانی که در جریان این موضوع قرار گرفتم به معاونین مربوطه دستور دادم در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان مالک این سکوها، ابعاد فنی و حقوقی این موضوع را برای اجرای اقدامات مقتضی بررسی کنند.

تهران - ایرنا - وزیر ارتباطات گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سایر دستگاه‌های مسئول، پیگیری‌های لازم را در مراجع بین‌المللی به منظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهد داد.
به گزارش ایرنا، «عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کانال خود در پیام‌رسان بومی «بله» در واکنش به حذف چند اپلیکیشن ایرانی از فروشگاه «گوگل پلی» نوشت: اخیرا چند سکوی ایرانی که خدماتی در حوزه پیام‌رسانی و حمل و نقل ارائه می‌کنند از یک فروشگاه نرم افزاری خارجی حذف شده‌اند، از زمانی که در جریان این موضوع قرار گرفتم به معاونین مربوطه دستور دادم در تعامل با شرکت‌های دانش‌بنیان مالک این سکوها، ابعاد فنی و حقوقی این موضوع را برای اجرای اقدامات مقتضی بررسی کنند.
زارع‌پور افزود: صاحبان برخی پلتفرم های مطرح دنیا که خود را مالک انحصاری حوزه فناوری اطلاعات می‌دانند، در طول سالیان متمادی با اتخاذ سیاست‌های انحصارگرایانه و استاندارهای چندگانه، تلاش کرده‌اند مانع از رشد و توسعه فناوری در ایران عزیز شوند و این اولین باری نیست که به بهانه تحریم، مردم ما و حتی کاربران ایرانی سرتاسر دنیا را از نعمت استفاده از محصولاتی که ساخته جوانان متخصص همین مملکت است محروم می‌کنند.
وی افزود: اگرچه این موضوع با بهانه‌های مختلف به دفعات انجام شده است، اما تکرار آن در شرایط فعلی که سکوهای ایرانی در زمینه های مختلف توسعه خوبی پیدا کرده و مردم هم به استفاده از آنها رغبت نشان داده‌اند، شائبه سیاسی بودن چنین تصمیماتی را قوت می‌بخشد. از سوی دیگر آن‌ها چشم دیدن ایرانی توسعه یافته را هم ندارند و تلاش می‌کنند از هر ابزاری برای وابستگی ایران و ایرانی استفاده کنند.
وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: چندی پیش دولت آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های حوزه فناوری اطلاعات را برای کشور ایران برداشته تا مردم ایران از خدمات فناورانه آمریکایی بهره ببرند! اما در همین حال دسترسی به سرویس‌های محبوب ایرانی را که حاصل تلاش جوانان نخبه ایرانی در شرکت‌های دانش بنیان است را محدود می کنند؟
وی افزود: این دست اقدامات سیاسی این پلتفرم آمریکایی که متاسفانه جایگاه انحصاری هم در فضای مجازی دارد زنگ خطری برای همه ملت‌های مستقل و نوآور دنیا محسوب می‌شود. اگر مدیران این شرکت طبق ادعای خود واقعا به دنبال خلق ارزش، آسایش و رفاه برای همه مردم جهان هستند، چرا خدمات دیجیتال و خصوصی متعلق به شرکت های دانش بنیان ایرانی که ابزار زندگی روزانه مردم هستند را محدود می‌کنند؟
زارع پور اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری سایر دستگاه‌های مسئول، پیگیری‌های لازم را در مراجع بین‌المللی به منظور احقاق حق نخبگان کشور و مردم ایران انجام خواهد داد.
وزیر ارتباطات در پایان گفت: تصور کنید اکنون و در شرایط فعلی فروشگاه‌های نرم افزاری داخلی نداشتیم.نظرات کاربران
  • هنوز نظری ارسال نشده است

پیغام خود را بگذارید